BİLMEM Kİ…NASIL BİR
FITRATTIR BİZİMKİSİ…

VATANA KEM GÖZ DEĞİNCE;
GÖZ DOLUYOR-YUMRUK SIKILIYOR-KILIÇ KININDA KIPIRDIYOR…

BU KAN DAMARLARDA AYRI BİR DELİ AKIYOR.

DEMEK Kİ…”VATAN ŞAİRİ” NAMIK KEMAL HAKLI.

İnsanlar gelir-geçer…Ancak kurumlar hele,hele kuruluş amacı “Türk Cihan hakimiyeti mefkuresi” olan ve Türk Devlet geleneğine bağlı olan köklü teşkilatlar ilelebed KALICIDIR.

Turan Coğrafyasının ümidi olan Ülkü Ocakları bizim için sadece bir gençlik teşkılatı değildir. Onun çokkk ötesinde bir anlamı ve vazgeçilmezlik ruhu vardır.

Kendimi borçlu hissetiğim iki ulu teşkilat var;
Biri Cennetmekan Atalarımızın kurduğu ve vatandaşı olmakla övündüğüm Candan Aziz DEVLETİM…İkincisi kişiliğimin oluşmasında büyük payı olan ÜLKÜ OCAKLARI’DIR….
Bu iki ulu teşkilata “saygısızlık” edilmesine tahammülüm yoktur.

Bu dualı-şühedalı kutlu Ocaktan yetişmeyenler bizi anlayamazlar.! 7-Haziran 2015’de “ADAY” oldukları zaman Uşak Ülkü Ocağını ziyaret ettiklerinde çaylarını yudumlarken sohbet sırasında eski MERKEZ BANKASI BAŞKANI, Ocak Başkanına;

“Siz şimdi burada ne iş yaparsınız..!” derler…
HADİ BUYUR…!!

Şimdi Mebus Durmuş Efendiye bu fotoğrafları göstermek gerekir.

Neyse ki…Doğruyol’dan gelenler, soykalar İYİ’ki gittiler..!!
Amannn… Doğruyol’dan gelen fitne-münafıklar gittikleri İYİ yerde kalsınlar..!! Nedamet gösteren, Üç Hilal’e ve Devlet Beyimize hakaret etmeyen bugün “pişmanlık” duyan ülküdaşlarım gelsin.!

Anadolunun vatansever ve ülkesinin “erken uyarı sistemi” olan Ülkü Ocaklarına “HAYDUT” diyen adı batasıca bir soyka kadına Erzurumlu İbrahim Hakkı Hazretlerinin küçük oğlu Şakir’i küçümseyen büyük oğlu Zakir’e söylediği gibi;

“Harabat ehlini hor görme zakir,
Defineye malik viraneler var..!!”

VEFA;
yangın varken seçtiğindir..!! Söndükten sonra seçsen ne yazar, vazgeçsen ne yazar..!!

Her seher vaktinde duamız odur ki;
Hak etmeyeni sevdirme bize Yarabbi..!

Bakın…Niyazî-i Mısrî kimlerle anlaşabileceğimizi çok güzel ifade etmiş;

“Dünyaya muhabbet ve rağbet edenler bizi anlayamazlar…
Bizi ancak Allah’a aşık olanlar anlayabilir..”

Rahmetli Başbuğumuzun iki büyük emaneti olan dualı-şühedalı Üç Hilal’in ve Bozkurtlu Ülkü Ocakları’nın tarihinde gezmek “şiir içinde seyahat” gibidir. Bu kutlu yolculukta, seyahatta rahmetli Prof.Dr.Erol Güngör Hoca’nın İstanbul için söylediği sözü bizde gençlik sevdamız Ülkü Ocakları için deriz ki;
“GÖNÜL SENDE YAŞLANSIN, DİZLER SENDE YORULSUN.”

Rahmetli Dündar Taşer büyüğümüzün dediği gibi;

“Atalarımız…çadırlarını sırtlanların yolu üzerine kurmuşlardır”..!

Bazı gaflet ve dalalet içerisinde olanların “alay” etmesine rağmen bir tarih öğretmeni olarak biliriz ki bu mübarek bereketli toprakların her dönem BEKA SORUNU olmuştur.! Haçlı seferleri-Moğol istilası-Milli mücadele yılları gibi..

Dünyanın kilit taşının üzerinde oturuyoruz.! Tarihin, coğrafyanın, inançlarımızın ve ideallerimizin üzerimize yüklediği vazife çok ağır..!! Türk Milleti ve devleti olarak bunun da altından kalkarız Allahın izniyle..!! Bu yüzden her dönem hem güçlü hemde milli birlik ve beraberlik içerisinde tek yürek tek bilek olmak zorundayız.!

Nasıl bir fıtrattır bizimkisi bilmem ki gardaş.! Vatana kem göz değince göz doluyor, yumruk sıkılıyor, kılıç kınında kıpırdıyor, bu asil kan damarlarda ayrı bir deli akıyor.

Demek ki VATAN ŞAİRİ Namık KEMAL haklı Gardaşım;
“Fıtrat değişir sanma bu kan yine O KANDIR.

ALİ KUZENCİK (EMEKLİ TARİH ÖĞRETMENİ)