AZERBEYCAN BAŞBAKANI NERİMANOV…BORÇ PARA İSTEYEN M.KEMAL PAŞA’YA;

“-PAŞAM…PAŞAM.!
BİZİM TÜRK MİLLETİNDE, GARDAŞ GARDAŞA BORÇ PARA VERMEZ.! ELİNDEN TUTAR…

BİZ GARDAŞIZ.!”

Can Azerbeycan’ımızın topraklarına yapılan düşman Ermeni saldırılarını serhat illerimiz Iğdır-Kars’a yapılmış bir saldırı olarak kabul ediyor ve nefretle kınıyorum.

Televizyonlardan kahraman Azerbeycan Türk Ordusunun tarihi düşmanımız Ermenilere gereken cevabı Milli Mücadele yıllarında Çukurova’da Kuvva-i Milliyeci Dedelerimizin Fransız destekli Kilikya-Ermeni çapulcularına gereken cevabı gibi misliyle vermesi bir Türk evladı olarak ziyadesiyle memnun etmiştir.

Vatan uğruna şehit düşen askerlerimize Allah rahmet eylesin. İnancımız o ki şehitlerimizin Nezd-i İlahi’de makamları âli’dir.

Tarihimizin her devrinde olduğu gibi yeni bir Ermeni düşmanlığı ile karşı karşıyayız.! Rusya ve Fransa gerek Libya’da gerekse Akdeniz’deki hezimetlerini örtmek ve Türkiye’yi zor durumda bırakmak için aynı Birinci Dünya Savaşı sırasında olduğu gibi Ermenileri kışkırtmışlardır.!

Ancakkk…Bugünkü Türkiye o zaman ki zayıf Osmanlı Devleti değil.! Bilesiniz..!!

Kukla Ermenistanı oynatan kuklacılar bilsinler ki;
300 milyonluk Türk Dünyasının kalbi Azerbeycan Coğrafyasındaki Türk gardaşlarının yanındadır ve Azerbeycan asla yalnız değildir.

83 milyonluk Türk Devletinde her ne kadar % 10 HAİN “kontenjan” hakkı olsada ezici bir çoğunluğunun her bir ferdi kahraman kardeşlerimizin yanında maddi-manevi savaşmaya hazırdır derken aklıma;

Mustafa Kemal Paşa’nın Azerbeycan Başbakanı “pehlivan” anlamına gelen Nerimanov’dan Kurtuluş Savaşı sırasında “BORÇ PARA” istemesi gelir.

Azerbeycan Başbakanı Nerimanov, Atatürk’e gönderdiği mektupda gönül tellerimizi titreten şu cevap verir;
“-PAŞAM..! Bizim Türk Milletinde gardaş-gardaşa borç vermez, elinden tutar.! BİZ GARDAŞIZ..!!”
Hadi buyur…Gelde ağlama..
Birde diyorlar ki;
“Ali Hoca…Sen çok sulugözlüsün.”

Dünyanın “KİLİT TAŞININ” üzerinde oturuyoruz. Tarihin-coğrafyanın ve inançlarımızın-ideallerimizin üzerimize yüklediği vazife çok ağır olsada “neme lazım” demek asla mümkün değildir.!!

Rahmetli Dündar Taşer büyüğümüzün dediği gibi “atalarımız çadırlarını sırtlanların yolu üzerine kurmuşlardır”..!!

Bazı gaflet ve dalalet içerisinde olanların “alay” etmesine rağmen bir tarih öğretmeni olarak biliriz ki bu mübarek bereketli Anadolu ve Kafkasya toprakların her dönem BEKA SORUNU olmuştur..!!

Dünyanın kilit taşının üzerinde oturuyoruz..!! Tarihin, coğrafyanın, inançlarımızın ve ideallerimizin üzerimize yüklediği vazife çok ağır..!! Türk Milleti ve devleti olarak bunun da altından kalkarız Allahın izniyle..!! Bu yüzden her dönem hem güçlü hemde milli birlik ve beraberlik içerisinde tek yürek tek bilek olmak zorundayız..!!

Karabağ’da yaşayan Türkmen soydaşlarımıza-gardaşlarımıza kayıtsız kalamayız..!! Eski Dışişleri Bakanı İhsan Sabri Çağlayangil gibi “NEME LAZIM” diyemeyiz..!!

Karabağ Türkmen soydaşlarımızın güvenliğini ve haklarını araması anavatan Türkiye için hayati bir meseledir. Çünkü Türkiye’nin Kuzey-Doğu sınırlarının güvenliği Karabağ’dan başlar,

Nasıl bir fıtrattır bizimkisi bilmem..! Vatana-Turan’a kem göz değince göz doluyor, yumruk sıkılıyor, kılıç kınında kıpırdıyor, bu asil kan damarlarda ayrı bir deli akıyor..!!

Altay’dan Tuna’ya koca bir yükü sırtlamış bir milletin evladı olarak deriz ki;
Bakü demek İzmir demektir, Karabağ demek Sarıkamış demektir.!

Son 10-15 yılda petrolden gelen gelir ile silahlı kuvvetlerini güçlendiren ve hızla kalkınan Azerbeycan Türk Ordusunun kısa süre içinde bu saldırıları bertaraf ederek işgal altındaki vatan topraklarını tarihi düşmanımız nankör Ermenilerden kurtaracaklarına yürekten inanıyorum.

ALİ KUZENCİK

Meram Bağlarından SEVGİLER
🌹🇹🇷