15 Temmuz bir sonuçtur. Hainlerin kustukları kinin yansımasıdır. Kimi cumhuriyet düşmanı, kimi Atatürk düşmanı, kimi devlet kimi de Türk düşmanı bir alay güruh yıllardır toplandılar ve referanslarını aldıkları yerlerden beslene beslene hepsinin boynu kalın badem bıyık oldular. Kadim Türk devletini dizayn etmeye kalktılar. Ancak unuttukları bir şey vardı. Darbecilere darbe yapan bir millet vardı karşılarında. Şuurlu bir davranıştı. Arap baharı ve gezi olayları ile proje adım adım ilerleyecek sananlar fena yanıldılar. Başta Dr. devlet bahçeli ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan beyler bu geceden sonra kolları sıvadılar.

Yapılanlar ve yapılması gerekenler…

Yapılan işlere baktığımız zaman bu hain çetenin büyümesine hemen herkes katkı sağladı. Alnı secdeye gidiyor cümlesine benzer algılar oluşturuldu ve girmedik yer kalmadı. Kozmik odamız bile sır olmaktan çıktı.

Yapılması gerekenler ise tamamen sosyal hafıza çerçevesinde ilerlemeli. Devletimizin ve milletimizin hafızası olmalı ver doğru çalışmalıdır. Her türlü fetövari yapılanmalara müsaade edilmemelidir. Kökü, dini ve mezhebi ne olursa olsun devlet düşmanlığı yapan ya da yapma ihtimali olan her oluşumun köküne dinamit almalı.

Yeni nesil için yaşayan hafızaları devreye sokarak toplumsal hafızayı dinamik tutmalı. Apolitik bir nesil geniş halk kitlesi olmanın ötesine geçemez.

Ne mutlu Türküm diyene!